El-Ayak Bakımları

El ve ayak bakımı kadın-erkek hepimizin önem verdiği konulardan biridir. Temiz tırnaklar insanın kişisel temizliğine ne kadar önem verdiğinin göstergesidir. Sağlıklı, bakımlı, şık ellere ve ayaklara sahip olmayı herkes ister. Merkezimizde el-ayak bakımı çok önem verdiğimiz alanlardan biri olup manikür, pedikür, kalıcı oje, protez tırnak, tırnak tasarımı (Nail Art) gibi farklı hizmetler ile sağlanmaktadır.
El Ayak Bakımının Faydaları
1. Kan dolaşımını arttırır.
El ve ayak bakımı sırasında uygulanan peeling ve masaj, kan dolaşımını arttırır. Ayrıca eklemlerin hareketliliğini sağlar.
2. Stresi azaltır.
Manikür ve pedikür işlemleri sırasında uygulanan masajlar ellerin ve ayakların rahatlamasına yardımcı olur. O bölgelerdeki stresi azaltır. Bu da sizi dinlendirir.
3. Pürüzsüz cilt ve pürüzsüz tırnaklar.
Bakımınızı düzenli yaptırdığınız takdirde el, ayak ve tırnaklarınız sürekli pürüzsüz olmasını ve yumuşak kalmasını sağlayacaksınız.
4. Tırnaklarınızın sağlığını korur.
Tırnaklarınız daha sağlıklı ve güçlü olur. Bu da, tırnaklarınızın mantar ve diğer enfeksiyonlara yakalama şansını azaltır.
Manikür
Temiz ve bakımlı eller her zaman dikkat çekicidir. Çünkü kendinizi anlatırken, bir iş yaparken en çok elleriniz dikkat çeker. Ayrıca dış görünüm konusunda sizin hakkınızda bilgi verdiğini de unutmamalısınız. Bu nedenle küçük yaşlardan itibaren ellerimizi temiz tutmamız öğütlenir ve tırnak bakımının öneminden sıklıkla bahsedilir. İlerleyen yaşlarda ise tırnaklarımızı tıpkı bir aksesuar gibi kullandığımızı da unutmamalısınız.
Kadın veya erkek olmak fark etmeksizin manikür yapılmalıdır. Tırnak batmaları, ellerde kuruma veya terleme, egzama gibi sorunlarla karşılaşmamak için bu bakım işlemini önemsemelisiniz.
Manikür, el ve tırnak bakımının, temizliğinin derinlemesine yapıldığı bir işlem olarak bilinir. Yapılması için uzmanlık gerektiren bu işlemin yanlış uygulanmaları ya da derin et kesilmeleri sonucunda ellerde morarma, kan kaybına bağlı olarak uyuşma, etlerin kopması, damarların yırtılması gibi tehlikeli durumlar ortaya çıkabileceğinden dikkatle yapılması gerekmektedir.
Pedikür
Ayak parmakları eller kadar açıkta değildir. Kapalı kaldıkları ve ayakkabı içerisinde sıkıştıkları sürece tırnak batması veya tırnak hasarı gibi sorunlara daha sık rastlanır. Tüm bu problemlerden kurtulmak ve bakımlı, temiz ayaklara sahip olmak için merkezimize bekleriz.
Kalıcı Oje
Tüm dünyada hızla yayılan ve kullanılan kalıcı oje modası, merkezimizde en çok tercih edilen uygulamalardan birisidir. Normal ojeler uygulandıktan sonra ufak darbelerde ve gün geçtikçe yıpranmaya bağlı olarak tırnaklarınızdan sökülür ve kötü bir görüntüye neden olur. Bunu engellemek ve sürülen ojenin ilk gün gibi sağlam, bakımlı ve parlak kalmasını sağlamak amacıyla uygulanan teknoloji neticesinde geliştirilen tekniktir. Birinci katmanda öncelikle yüzey astarı adı verebileceğimiz jel sürüldükten sonra kurutulur ve beklenir. Biraz süre geçtikten sonra bir kat boya uygulaması yapılır. Ardından bir kat daha yaparak toplamda iki kat oje sürülür ve kurutulur Ojelerimiz 1 ay sonra bile ilk günki kadar parlak, sağlam ve şık görünmektedir.
Protez Tırnak
Protez tırnak, tırnağı olmayan, tırnak yeme alışkanlığı olan, tırnakları uzamayan, kırılan, zayıf, güçsüz, kısa ve şekilsiz olan kişilerde uygulanan estetik bir işlemdir. Protez tırnak işlemi ile tırnaklar daha estetik ve sağlıklı gösterilir, orjinal tırnakların alttan uzaması beklenirken üst görüntünün daha bakımlı olması sağlanır.
Eğer tırnak yemek gibi kötü bir alışkanlığınız varsa ya da iş gereği tırnaklarınızın düzgün olması gerekiyorsa, protez tırnaklar sizin için hayat kurtarıcı olacaktır. Aynı durum, düğünler ve partiler gibi hayatımızdaki özel günler için de geçerlidir. Gelinlerin düğünlerde gösterişli ve bakımlı ellere sahip olmak için vazgeçilmezi haline gelmiştir. Öncelikle manikür ile el ve tırnaklar, protez için hazırlanır. Sonrasında tırnak üzeri özel bir el aleti ile pürüzsüz hale getirilir ve kişinin kendi tırnağı üzerine özel, kıvamlı bir jel sürülüp kişinin tercihine göre şekillendirilir. Ardından yapılan tırnak özel bir cihazın ışığı ile sabitleştirilir. Tırnak yapıldıktan sonra kişisel tercihe göre oje ve cila uygulaması yapılır tırnaklar kurutulur.
Tırnak Tasarımı / Nail Art
Nail art, tırnak süsleme sanatıdır. Gösterişli ve daha bakımlı tırnaklara sahip olmak isteyen kadınların hızla artması ile oldukça ilgi çeken nail art, tırnakların çeşitli desenlerle süslenerek daha güzel, daha ilgi çekici ve daha bakımlı görünmesini sağlar. Merkezimizde nail art için çok çeşitli aparatlar kullanılmakta ve uzmanlarımız oje ile de binlerce model, desen ve renk seçeneği ile nail art yapmaktadır.