Jet Peel

Süpersonik jet akımlarla hızlı, ağrısız, doğal bir medikal cilt bakım yöntemidir. Cildi derinlemesine arındıran, lenf drenajını yapan ve yenileyen bir teknolojidir. Cildi derinden güçlendiren bu tedavi hızlı iyileşme süresi ile uygulama yapılan alanda uzun süreli travma yaratmaz. Yan etkisi olmayan bu yöntemde ilk uygulama yapıldıktan itibaren ciltte, belirgin bir ton açılımı, daha şeffaf ışıltılı ve yumuşak bir görüntü elde edilir.
Jetpeel Nasıl Etki Eder?
Jetpeel cihazına bağlı olan özel şeffaf bir hortumun diğer ucuna serum fizyolojik poşeti ve Jetpeel'in özel tasarlanmış, uygulama şekline göre seçilmiş, titanyum uçlu başlıkları monte edilir. Cihazda bulunan hava kompresörü uygulama anında serum fizyolojik ile birlikte hava basıncı göndermektedir (%20 oranında oksijen). Bu şekilde serum fizyolojik ve hava süpersonik akımlarla cilde gönderilir. Bunun yanında, Jetpeel teknolojisinin özel olarak üretilmiş vitaminleri, asitleri ve solüsyonları da aynı şekilde basınçla birlikte ihtiyaca göre cilt altına gönderilebilir.
Jetpeel Uygulaması Vücudun Hangi Bölgelerine Uygulanabilir?
Jetpeel tedavileri daha çok yüze, boyuna ve dekolte alanlara uygulanmaktadır. Bununla birlikte, eller, ayaklar, göğüs, sırt, dirsekler gibi vücutta ihtiyaç gösteren her bölgeye uygulanabilir.
Jetpeel Teknolojisinde Uygulanan Kaç Çeşit Tedavi Vardır?
5 farklı tedavi çeşidi vardır.
JetClean: Amacı, cilt temizliği ve detoxunu sağlamaktır.
JetCare: Amacı, ciltteki hafif lekelenmeleri, akne skarlarını, ciltteki kuruluk problemlerini, seboreik dermatit, isilik, kabuklanma gibi problemleri ortadan kaldırmaktır.
JetAcne: Amacı, cilt altındaki akne ve sivilce sorunlarına sebep olan iltihabı tedavi etmeye yöneliktir. Aktif sivilceyi, akneyi ve yağ ifrazatını durdurmak için, açık ve diyabetik yaraları temizlemek için kullanılır.
JetAge: Amacı, derinlemesine cilt temizliği yaparken olgun ciltlerin kırışıklık, ince çizgilenmeler, yaşlılıktan kaynaklanan pigmentasyon gibi problemlerin tedavisi içindir.
JetBody: Amacı, vücudun diğer bölgelerindeki (sırt, eller, ayaklar, göğüs vb.) cilt problemlerini yok etmeye yöneliktir.
Jetpeel Uygulaması Sonrasında Oluşabilecek Komplikasyonlar Nelerdir?
Uygulamanın hemen sonrasında cilt yüzeyi belirgin pembe bir renk alacaktır. Bu durum maksimum 15 dk-45 dk sürer. Eğer uygulama daha derin yapılmışsa bu durum maksimum 24 saat sürer.
Jetpeel Uygulaması Başka Teknolojilerle Ya Da Başka Tedavilerle Kombine Edilebilir Mi?
Jetpeel teknolojisi tek başına birçok cilt sorununa çözüm olabileceği gibi, sonucu daha da etkili kılmak adına IPL, LED, LAZER gibi teknolojilerle ya da mezoterapi, kimyasal peeling gibi uygulamalarla da kombine edilebilir.
Jetpeel Uygulamasının Yapılamadığı Durumlar Nelerdir?
• Roaccutane kullanımı
• Vitiligo
• Mantar
• Herpes
• Enfektif cilt hastalıkları)
Jetpeel Teknolojisinin Klasik Uygulamalardan Fark Nedir?
Tüm hücresel gelişme ve düzelmenin ana kaynağında su ve oksijen ikilisi vazgeçilmezdir. Bu temel elementlerin Jetpeel 'in süpersonik infizyon tekniği sayesinde cildin derin tabakalarına iletilmesi, ciltteki düzelmenin daha hızlı olmasını sağlamaktadır. Klasik uygulamalarda ise yapılan işlem cildin yüzeyinde kalacak ve kişiye geçici bir çözüm sağlayacaktır. Jetpeel teknolojisinin uygulama yapılacak kişiye sunduğu en eşsiz özellik suyun ve oksijenin veriliş şeklinin mükemmelliğidir.
Uygulama Sonrasında Kızarıklık Ne Kadar Zaman Sürer?
Cilt hassaslığına göre ortalama 1-2 saat sürer. Sonrasında ciltte herhangi bir olumsuzluk görülmez.
Uygulama Anında Ya Da Sonrasında Acıma Ya Da Ağrı Hissedilir Mi?
Jetpeel teknolojisi uygulama anında, uygulama yapılan bölgede 10 derecelik bir soğuma yaratır, dolayısıyla kişi uygulama anında soğuk hissi dışında hiçbir şey hissetmez. Uygulama sonrasında ise eğer çok hassas ise bir süreliğine dokunulunca bir miktar acır. Bunun dışında herhangi bir olumsuzluk görülmez.
Sürekli Devam Edilmeli Mi?
Jetpeel teknolojisi medikal bir tedavi sistemidir. Bu yüzden kişi sürekli gelmek zorunda değildir.
Uzman doktorun ya da estetisyenin belirlediği seans sayısı kadar gelmesi yeterlidir. Bakım, mikro masaj düzenli peeling, lenf drenaj yaptırmak isteyen hastalar sürekli jetpeel bakımı uygulatabilirler.
Jetpeel Teknolojisini Ne Tarz Kozmetik Ürünlerle Kombine Edilebilir?
Uygulama anında jetpeel teknolojisinin konseptine ait vitaminler, kimyasal peelingler ve solüsyonlar kullanılmaktadır. Bunun dışında kullanılabilecek ürünler (güneş koruyucusu, temizleyici, maske vb.) dermokozmetik ürünlerden seçilmektedir.
Uygulama Anında Seçtiğiniz Ürün Neye Göre Değişir?
Jetpeel tedavisinde seçilen ürün, cilt tipine, yaşa ve cilt ihtiyaçlarına göre seçilmektedir.
Jetpeel Uygulaması Ortalama Ne Kadar Sürer?
Yapılacak Jetpeel tedavisine göre bu süre değişmektedir. Ortalama 30-45 dakika sürmektedir. Jetpeel Tedavisine Hangi Aralıklarla Gelinmelidir? Neden?
Jetpeel tedavileri 21-28 günde bir uygulanmalıdır. Çünkü cilt kendini bu sürelerde yeniler. Bunun yanında JetClean bakımı peeling işlemi içermediğinden haftada bir uygulanabilir.
Uygulamanın Herhangi Bir Yan Etkisi Var Mıdır?
Jetpeel uygulamasının herhangi bir olumsuz yan etkisi yoktur.
Ciltte Yapılan Uygulamanın Gözle Görülür Etkisi Ne Zaman Fark Edilir?
Uygulamanın hemen sonrasında ciltteki parlaklık, temizlik ve ışıltı fark edilir. İlerleyen günlerde bu etki aynı şekilde devam eder. Tedavi sürecinde olan bir cilt hastalığındaki düzelme 1-2. seanslarda görülür.
Tedavinin Geri Dönüşü Olur Mu?
Jetpeel tedavisi seansları bittikten sonra tedavinin ilk haline geri dönüşü görülmez. Yalnız uygulama yapılan kişideki cilt hastalığı hormonel ya da genetik faktörlere dayanıyorsa hastalık nüksedebilir.
Uygulamadan Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?
Uygulama sonrasında kişi güneş koruyucusunu 2-3 saatte bir yenilemelidir. Güneş ışığına direk maruz kalınmamalı ve solaryuma gidilmemelidir.