Boncuk Kaynak Saç Nedir?

Boncuk kaynak saç uzatma sistemleri içerisinde çabuk ve kolay uygulanabilir, saçtan bir o kadarda kolay çıkarılabilir olduğundan en çok tercih edilen saç kaynak yöntemlerinden birisidir.
Boncuk kaynak saç uygulama yapılacak saçın gürlüğüne göre normal bir saça 150 adet, ortalama gürlükteki bir saça 200 adet Gür bir saça ise 250 adet ve daha fala takılabilmektedir. Elbette takılacak olan boncuk kaynak saç tutamlarının her birisinin dolgunluğu ve gramajı çok önemlidir. 150 adet boncuk kaynak saç uygulaması ortalama 1,5 saat sürmektedir.
Saçlarınıza takılacak boncuk kaynak saç miktarı ne olursa olsun öncelikle saçlarınızın dokusu ile aynı özelliklerde saçların takılması önemlidir. Boncuk saç kaynak uygulaması içi silikonlu mikro halkalar ile uygulanmalıdır. İçi silikonlu halkalar ile yapılan kaynak uygulamaları saçlarınızı ezerek yıpratmaktadır.
Saçlarınızda kullanılacak olan saçların doğal insan saçı olması ve bu saçın 1. Kalite ham saç ile imal edilmiş olması saç kaynaklarınızın her türlü saç boyası, maşa, fön gibi kuaförlük işlemlerine uzunca bir süre dayanmasını sağlayacaktır.
Boncuk saç kaynağı uygulamaları ile saçlarınıza kimyasal işlem yapmadan yüzünüze gidebilecek renk seçimi ile röfle, balyaj ve renklendirme işlemi yapabilirsiniz.
Boncuk Kaynak Saç Kullanımı Nasıl Olmalı?
Uzun saçları kullanım esnasında en dikkat edilmesi geren şey saçlarınız yıkarken ve kuruturken saçlarınızı karıştırmadan ve dolaştırmadan nazik bir şekilde yıkamaktır. Normalde başınızı aşağıya doğru eğerek saçlarınızı yıkıyorsanız bunu sakın kaynak saçları kullanırken yapmayınız. Başınız dik bir şekilde çitilemeden yumuşak bir şampuan ile yıkayınız.
Kurutma esnasında yine fön makinesini saçınıza yatay ya da yukarıdan aşağıya doğru tutarak kurutunuz. Aşağıdan yukarıya doğru kurutursanız saçlar birbirine karışabilmektedir.