Kirpik Liftingi Nedir?

Kirpik liftingi kirpikleri 2-3 ay kadar süreyle kalıcı bir şekilde kaldırma ve kıvırma işlemidir. Özellikle düz kirpiklere sahip olanların sık tercih ettiği bu uygulama, kirpiklere sürülen bazı kimyasal solüsyonlar ile uzun süreli kalkıklık ve kıvrıklık kazandırıyor.
Kirpik Liftingi Nasıl Uygulanır?
Kirpik liftingi uygulamasında, kirpiklere uzun süreli kıvrık ve kalkık bir etki vermek için kirpik çizgisine ilk olarak silikon bir ped yapıştırılıyor. Sonrasında da kirpikler tek tek geri doğru taranarak yapıştırılıyor. Hemen ardından da bu kıvrıklığı korumak için bazı solüsyonlar birkaç adımda uygulanıyor. Bazı durumlarda da kirpikler kirpik bigudisine sarılıyor.
İlk aşamada geriye doğru yapıştırılmış kirpiklere mikro çubuklarla jel bir solüsyon sürülüyor ve yaklaşık 15-20 dakika kadar bekletiliyor. Bu aşamada, kirpiklerin tek tek ayrılması ve solüsyonun her bir kirpiğe eşit şekilde sürülmesi önemlidir. İkinci adımda kirpiğe başka bir solüsyon daha sürülüyor ve tekrar bekletiliyor. En son adımda da kirpiklere keratin yüklemesi ve renk veren bir solüsyon daha sürülerek kirpik liftingi uygulaması tamamlanıyor. İşlemin tamamı 45-60 dk arası sürüyor.
Kirpik Liftinginde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?
Kirpik liftingi uygulamasından önce göz makyajınızı kusursuz bir şekilde temizlemeli, kirpiklerinizde herhangi bir ürün kalıntısının kalmamasına ve kuru olmasına mutlaka dikkat etmelisiniz. Kontakt lens kullanıyorsanız, uygulama öncesi mutlaka çıkarmalısınız. Eğer arpacık, alerji, tahriş, kirpik dökülmesi gibi durumlar yaşıyorsanız, uzmanlar tarafından kirpik liftingi uygulamasının önerilmemektedir.
Bir de bu uygulamanın kalıcılık süresinin kişiye göre farklılık göstereceğini unutmamalısınız. Kirpik liftinginin etkisi ortalama olarak 2-3 ay arası sürüyor. Uygulama sonrası kirpikler kuruduktan sonra yüzünü yıkayabilirsiniz ama göz makyajı yapmak ve maskara uygulamak için en az 12 saat beklemelisiniz. Sonrasındaki tüm aşamalar için, kirpik liftingi uygulayan uzmana danışabilirsiniz.