Microblading

Microblading bir çeşit kalıcı makyaj uygulamasıdır.. Öncelikle kalıcı makyajı, dövme olarak sınıflandırmak doğru olmaz. Dövme yaptırırken çok daha derindeki deri katmanlarına inilmektedir, oysa ki kalıcı makyaj söz konusu olduğunda çok daha ince bir derinlik üzerinden işlemler uygulanır. Örnek verecek olursak kalıcı makyaj, derinin ortalama 1 tabaka derinine etki ederken, dövmede enjekte edilen dövme boyası derinin 3, 4 hatta bazen 5 katman daha derinine inebilmektedir. Ayrıca dövme uygulamalarında kullanılan boyalar ile kalıcı makyaj uygulamalarında kullanılan boyaların içeriği tamamen birbirinden farklıdır.
Microblading Kıl Tekniği Nedir?
Microblading kıl tekniği uygulamalarında, standart microblading prosedürleri takip edilir, ancak uygulanan teknik, kaş kılını andıran çizikler ile, doğal ve natürel bir görüntü vermeyi amaçlayan bir tekniktir. Bu teknik sayesinde microblading iğnesi ile atılan her çizik ve deri altına yerleştirilen her bir renk pigmenti, adeta bir “kıl” görüntüsü oluşturmayı amaçlar ve en doğal microblading uygulaması doğmuş olur.
Microblading Nasıl Yapılır?
Microblading işlemi esnasında kullanılan kalemin ucunda bir microblading iğnesi olarak ifade edilen aparat bulunur. Bu iğne yardımı ile kaş hattında ufak çizgiler oluşturarak derinin altına renk pigmentleri bırakılır. Kaş dövmesinden ya da diğer kalıcı makyaj uygulamalarından farklı olarak microblading uygulaması, derinin altında fazla inmez ve ilk katmanda kalarak ömürlük kalıcılıktan uzak konumlanır.
Microblading uygulamalarının, kaş derisinin altına fazla inmiyor olması, microblading sonrası elde edilen natürel, doğal ve organik görüntüyü oluşturan en önemli faktördür. Özellikle kıl tekniği uygulaması ile yapıldığında microblading, kendi kaşınızdan ayırt edilemeyecek doğallıkta bir çift kaşa sahip olmanıza yardımcı olur. Aradaki tek fark, çok daha gür, kalın, canlı ve ifadeli kaşlar ile büyüleme şansı elde etmenizdir!
Microblading Yaptırmanın Sağladığı Kolaylıklar Nelerdir?
• Microblading, kaşlarınızın doğal görünümüne zarar vermeden, gür, kalın ve canlı bir kaş hattına sahip olmanıza yardımcı olur.
• Bakımlı güzel göz alıcı kaşlara sahip olmanızı sağlar.
• Kaş dövmesi ya da benzeri dövme uygulamaları kadar derine inmez.
• Organik içerikli kalıcı makyaj boyaları kullanılır ve bu boyalar zamanla silinerek yok olur. • Kalıcılığı ortalama 1-2 yıl civarında süren microblading, tamamen kendi doğal kaşlarınıza dönmek istediğiniz zaman size bu imkanı sunar.
• Kaliteli microblading malzemesi, boyası ve kalemi kullanıldığı takdirde cilde ya da deri altındaki katmanlara hiçbir şekilde zarar vermez.
• İşlem öncesi lokal anestezi krem uygulandığı için microblading uygulaması esnasında herhangi bir acı ya da ağrı hissedilmez.
• 1 saat kadar süren uygulama sonrasında hiçbir yan etkisini hissetmeden, günlük işlerinize ve hayat rutininize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
• İlk microblading kaş kontürü uygulaması sonrası, yaklaşık 4-6 hafta kadar sonra gerçekleşen kontrolde, ufak rötuşlar yapılmakta ve uygulama bu sayede kusursuza yakın bir hal almaktadır.