Saç Botoksu Nedir?

Saç botoksu, saçların ihtiyacı olan protein ve amino asitlerin saç tellerine yüklendiği işlemlere verilen isimdir. Bu işlem özel bir teknoloji kullanılarak yapılır. Ayrıca kimyasal bir uygulama değildir; saça bakım yaparak uygulanır. Saç tellerinin ihtiyacı olan maddeler saça verilerek saç tellerinin gençleşmesi ve daha sağlıklı olması amaçlanır. Tıpkı yüze uygulanan botoks gibi, saç botoksunda da saça ihtiyacı olan maddeler doldurulur ve saç çok daha pürüzsüz, yumuşak, parlak olur. Saç botoksunun kalıcılığı ise 5-6 ay arasında değişir. Saç botoksu saçları düzleştirmek için değildir, yoğun uygulanan saç bakımıdır.
Saç Botoksunun Saça Faydaları Nelerdir?
Saç botoksu saçların gençleşmesine, yani canlanmasına yardımcı olur. Gençleşen saç telleri daha parlak ve canlı görünür. Yıpranma ve kuruluk sorunu ortadan kalkar, saçlara yumuşaklık verir. Saç tellerinin pürüzsüz görünmesine yardımcı olan saç botoksu sayesinde saç çok daha göz alıcı görünmektedir.
Saç Botoksu Nasıl Yapılır?
Saçlarınızın ihtiyacı belirlenmeli ve ona göre uygun bir ürün seçimi yapılmaktadır. Saç botoksu dipten uca doğru temiz saçlara uygulanır, kimyasal bir uygulama olmadığı için saça yoğun bakım sağlayan saç bakım ürünleriyle yapılır. Kuaförümüzün size uyguladığı saç botoksunu evde de devam ettirmek için önerilen şampuan ve bakım kremleri mutlaka düzenli kullanılmalıdır. Saç botoksu, saç bakımına ne kadar doğru devam ederseniz o kadar kalıcı olmaktadır.