Solaryum

Solaryum makinesi, ultraviyole ışınları yayarak doğal olmayan bronzlaşma sağlayan bir makinedir. Solaryum, makine üzerinden yayılan ışık % 97 UVA ve% 3 UVB'dir. Güneş ışığı, orta boy dalga, görünmez enfarktüs ve ultraviyole ışıklarda görünür gün ışığı karışımından oluşur.
Solaryum ile bronzlaşma, güneş ile aynı etkiye sahiptir. Tek fark, solaryumdaki ışıkların birleştirilmesi ve daha güvenilir olması için belirli bir şekilde filtrelenmesidir. Uzmanlar tarafından her gün bronzlaşma tavsiye edilmiyor. Cildinizin bronzlaşma seansları arasında kendini toparlayıp yeniden canlandırması için zamana ihtiyacı vardır. Aşırı maruz kalma olasılığını sınırlamak için sadece 48 saatte bir ultraviyole ışığa maruz kalmalı. Uzmanlar haftada 5-7 dakika kişinin bronzlaşmasını öneriyor. Bu durumda cilt kanserine ve hücre hasarına karşı korunulmaktadır.
Solaryumun Faydaları Nelerdir?
Solaryumun kişiyi bronzlaştırmak dışında bazı hastalıklar için faydaları da vardır. Solaryum ışıkları, güneş ışıkları gibi D vitamini sentezinde de etkilidir. D vitamini ilerleyen yaşlarda görülen kemik erimesinin önlenmesi için önemlidir. Bunun yanında kalsiyum eksiliğinden kaynaklı krampların tedavisinde etkilidir. Ciltte oluşan akne ve sivilcelerin tedavisinde solaryum tercih edilebilmektedir. Sedef hastalığı ile nörodermit gibi cilt hastalıklarının tedavisinde de solaryum kullanılabilmektedir.