Su Dalgası Bioform

Kalıcı su dalgası ‘bioform’ denilen bir kimyasal kullanılarak saçların permaya benzer şekilde iri bigudilere sarılmasıdır. Uygulanan kimyasal sayesinde saçın en dışındaki tabaka açılır ve bigudi ile dalgaların kalıcı olması sağlanır. Daha sonra saçlar yıkanarak kimyasal maddeden arındırılır. Su dalgası istediğiniz sıklıkta uygulanabilir. Bunun için sarılan bigudilerin kalınlığını ayarlamak yeterlidir. Dalgaların genişliği ne kadar fazla olursa saçlarınız o kadar doğal görünecektir.
Dalgalar Ne Kadar Kalıcıdır?
Uygulanan su dalgası işlemi en az 4-6 ay, en fazla 1 yıl kalıcıdır. Kalıcılık süresi saçın yapısına ve saça uygulanan işlemlere göre değişiklik gösterir. Eğer saçlarınızı güneşin zararlı UV ışınlarından korumaya özen gösterir, yoğun olarak boya gibi kimyasal işlemlere maruz bırakmazsanız, su dalgası saçlarınızın tadını doya doya çıkarırsınız. Kalıcı su dalgasını yaptırdığınız ilk aylar saçlarınız oldukça canlı görünecektir.
Kalıcılığı Uzatmak İçin Ne Yapılmalıdır?
Kalıcı su dalgası işlemini yaptırdıktan sonra dalgaların saçta ilk günkü etkisini korumak için saçlarınıza özen göstermelisiniz. Bunun için parabensiz ya da bitkisel bir şampuan kullanabilirsiniz. Saçlarınızı deniz ve havuz suyundan mümkün olduğunca hızlı arındırmalı, güneş koruyucu serumlar kullanmalısınız. Eğer saçlarınıza özen gösterirseniz su dalgası saçlarınızı 8 ay-1 yıl kadar rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Kimler Yaptırabilir?
Kalıcı su dalgasının sizin için uygun olup olmadığına ancak profesyonel bir kuaförle birlikte karar verebilirsiniz. Saçlarınıza daha önce açıcı gibi herhangi bir işlem uygulanmadıysa şanslısınız. Yıpranmamış saçlarda su dalgası daha iyi görünecektir. Röfle ya da açıcı uygulanmış saçta kalıcı su dalgasının tutması biraz zor olabilir. Ancak saç yapınıza uygun olması durumunda kalıcı su dalgası yaptırmanızda bir sakınca yoktur.